Hakkımızda

Firmamız 1971 yılında şu anki yönetim kurulu başkanımız Bahattin SERTOK tarafından kaporta tamiratı ve kamyonet kasası imalatı yapmak üzere şahıs firması olarak kurulmuş, daha sonraki yıllarda dorse imalatı da gerçekleştirmiştir. 1975 yılında ilk abkant presini ve giyotin makasını yaptırarak kendi imalatına yönelik sac kesim ve bükümü işlerini yapmaya başlamıştır. Daha sonraki yıllarda değişen piyasa koşulları gereği ve hızla ilerleyen otomotiv sektöründen dolayı yatırımlarını piyasaya yönelik sac satış kesim bükümü ve imalatçılara yönelik yarı mamül üretimine yoğunlaşmıştır.

2001 yılında kurumsallaşma çalışmalarının başlangıcı olarak şirketleşmiş ve Önder Metal Makina İnşaat San. Tic. A.Ş. unvanını almıştır.
 
Aynı yıl içerisinde 1000 m2 kapalı alana sahip yeni işyerini şirket merkezi olarak ve ikinci el makine alım satımı işini yapmak için faaliyete başlatmıştır.
 
Yine aynı yıl içerisinde bölgenin en gelişmiş sac işleme fabrikasını kurmak için toplam 20.000 m2‘lik alanda ve 4 binadan oluşan tesislerin inşaatlarına başlamış, 2004 yılına gelindiğinde ise hedeflenen bina yatırımlarını tamamlamıştır.
 
2006 yılında da hedeflenen sektörlerde üretim yapan imalatçıların ihtiyacı olan özellikle yüksek mukavemetli ve aşınma direnci yüksek saclar ile diğer tüm kalite sacların, üretim prosesi ve tekniğine en uygun şekilde işlenebilmesi için bölgenin en modern ve bu özel proseslerin yüksek hassasiyette yapılabilmesine imkan sağlayan; teknik ve teknolojik donanıma sahip, en yüksek kapasiteli makine teçhizat ve ekipman yatırımlarını gerçekleştirmiştir.
 
Yine 2006 yılında faaliyet gösterdiği takım tezgahları sektörü için, ülkemizin önde gelen makine imalatçıların üretmiş olduğu dünya markası ürünlerin teşhiri ve satışını yapmak üzere modern mağazasını da faaliyete geçirmiştir.
 
Firmamız 2007 yılında ise dünyanın önde gelen çelik üreticilerinden, ülkemizde üretimi yapılamayan yüksek mukavemetli ve aşınma direnci yüksek sacların ithalatını da aracısız olarak yapmaya başlamıştır.
 
Firmamız 2012 yılından itibaren kaynaklı üretim atölyesinde çelik konstrüksiyon imalatları ile inşaat sektöründeki faaliyetlerine başlamıştır.
 
Firmamız tüm müşterilerinin taleplerine ve kalite standartlarına uygun olarak cevap vermek için onların çözüm ortağı olmayı hedeflemekte ve bu doğrultuda yatırımlarına devam etmektedir.